Cepljenje odraslih proti klopnemu meningoencefalitisu (KME)

Z letom 2019 je bilo v Sloveniji v program cepljenja uvedeno cepljenje odraslih proti klopnemu meningoencefalitisu, in sicer za osebe stare 49 let (v letu 2019 to velja za osebe rojene v letu 1970). Cepljenje za to skupino se opravi s tremi odmerki cepiva, ki se plačajo iz sredstev obveznega zdravstvenega zavarovanja (OZZ). Vsem pacientom, ki spadajo v zgoraj navedeno skupino, bomo po pošti poslali točne napotitve za brezplačno cepljenje.

Več o cepljenju KME dobite na povezavi:

www.nijz.si/sl/cepljenje-proti-klopnemu-meningoencefalitisu