Zdravstveno vzgojno delo

Dejavnosti, ki jih izvajamo v ZDRAVSTVENO VZGOJNEM CENTRU

Programirana zdravstvena in zobozdravstvena vzgoja za otroke, mladostnike, starše, nosečnice, posameznike in pedagoške delavce

• Zdravstvenovzgojne akcije ob svetovnih dnevih zdravja, gibanja, prehrane...
  • Zdravstvenovzgojno svetovanje in sodelovanje z različnimi organizacijami

DELAVNICE IN SVETOVANJA

• Promocija zdravja in življenski slog
  • Dejavniki tveganja
  • Test hoje na 2 kilometra
  • Zdrava prehrana
  • Telesna dejavnost-gibanje
  • Zdravo hujšanje
  • Individualno svetovanje za tvegano pitje alkohola
  • Šola za starše
  • Individualno ali skupinsko svetovanje za opuščanje kajenja
  • Podpora pri spoprijemanju s stresom
  • Podpora pri spoprijemanju s tesnobo
  • Podpora pri spoprijemanju z depresijo

Dejavnosti ZVC vodijo zdravstveni delavci z ustrezno izobrazbo, torej diplomirane medicinske sestre, fizioterapevti, zdravniki ter zobozdravzniki. S promocijo zdravja izobražujejo posameznike in jim nudijo vse potrebne informacije, da lahko odgovorno prevzamejo nadzor nad svojim zdravjem in izbiro življenjskega sloga. V zdravstvenovzgojnih centrih pa se z zdravstveno vzgojo in svetovanjem za zdravje prizadevamo, da bi odgovorno ravnanje z zdravjem postalo vrednota.
V ZVC lahko dobite tudi informacije o nacionalnem preventivnem programu SVIT. To je državni program za zgodnje odkrivanje predrakavih sprememb in raka na debelem črevesu in danki.

Preventivne preglede za odraslo populacijo izvajajo v ambulantah družinske medicine,zdravstveno vzgojno delo v referenčnih ambulantah, preventivne preglede otrok v otroško šolskem dispanzerju, zdravstveno vzgojno delo in preventivne preglede žensk v dispanzerju za ženske,,zdravstveno vzgojno delo in prevetivne zobozdravstvene preglede v otroškem zobozdravstvu
Vse informacije dobite pri osebnem izbranem zdravniku ali v ZVC.

IZVAJALCI DELA V ZVC:

NEJA DRAGAR, dipl. med. sestra,
HANA POLLAK, dipl. med. sestra,
PETRA ZALETELJ, dipl. med. sestra,
SIMONA MOHAR, dipl. med. sestra,
ANA BRVAR, dipl. med. sestra,

Fizioterapevtki: DAMJANA ŠTEH dipl. fiziot., ALEKSANDRA MURKO dipl. fiziot.
Psiholog ZDENKA KRES univ. dipl. psih.