Vabilo v šolo za bodoče starše

sola za bodoce starse

Spoštovani bodoči starši!

Nahajate se v življenjskem obdobju, ki vam bo prineslo veliko novega. Pričakujete novega družinskega člana, kar je posebej za starše edinstven in neponovljiv dogodek. Da pa bo prehod v nov način življenja čim lažji, vaju prisrčno vabimo v Šolo za bodoče starše.

Cepljenje proti gripi 2019

Obveščamo vas, da je v ZD Litija možno cepljenje proti gripi.

Cepljenje se bo izvajalo v četrtek, 7.11.2019 od 13:00 do 17:00 in v petek, 15.11.2019 od 8:00 do 12:00 v referenčni ambulanti.

Dodaten datum - četrtek 21.11.2019 od 13:00 do 17:00.

Za cepljenje se dogovorite na informacijah ZD Litija ali po telefonu 01 8900 400.

Cena cepljenja:

• kronični bolniki, starejši od 65 let, nosečnice - brezplačno
  • vsi ostali - 14,00 eur

Cepljenje proti oslovskemu kašlju v nosečnosti

Zakaj je pomembno cepljenje proti oslovskemu kašlju v nosečnosti?

Cepljenje nosečnic proti oslovskemu kašlju pred boleznijo zaščiti otroka v prvih tednih življenja, preden pridobi lastni zaščito s cepljenjem, ki se začne v starosti 3 mesecev. Poleg tega cepljenje pred boleznijo zaščiti tudi nosečnico, ki bi ob rojstvu bolezen lahko prenesla na svojega otroka.

Kdaj v nosečnosti se cepljenje priporoča?

Cepljenje nosečnic je priporočljivo čim prej po 24. tednu nosečnosti in sicer v vsaki nosečnosti. Vaše telo ima tako čas, da ustvari protitelesa, ki bodo pred rojstvom preko posteljice prešla na vašega dojenčka in ga zaščitila. Cepljenje je priporočljivo kljub temu, da ste bili cepljeni v preteklosti ali ste celo preboleli oslovski kašelj, ker zaščita ni trajna.

Več informacij o oslovskem kašlju je na voljo na spletni strani NIJZ:

Vprašalnik o zadovoljstvu zdravstvene obravnave

Spoštovana pacientka, spoštovani pacient,

prosimo vas za izpolnitev vprašalnika, s katerim želimo ugotoviti, v kolikšni meri ste zadovoljni z nekaterimi vidiki kakovosti vaše zdravstvene obravnave pri izvajalcu zdravstvene dejavnosti.

Vaši iskreni odgovori nam bodo v pomoč, da bo naše delo še bolj prilagojeno vašim potrebam in pričakovanjem.

Vprašalnik je anonimen, njegovo izpolnjevanje vam bo vzelo manj kot 5 minut časa.

Za izpolnitev vprašalnika kliknite tukaj.

Cepljenje odraslih proti klopnemu meningoencefalitisu (KME)

Z letom 2019 je bilo v Sloveniji v program cepljenja uvedeno cepljenje odraslih proti klopnemu meningoencefalitisu, in sicer za osebe stare 49 let (v letu 2019 to velja za osebe rojene v letu 1970). Cepljenje za to skupino se opravi s tremi odmerki cepiva, ki se plačajo iz sredstev obveznega zdravstvenega zavarovanja (OZZ). Vsem pacientom, ki spadajo v zgoraj navedeno skupino, bomo po pošti poslali točne napotitve za brezplačno cepljenje.

Več o cepljenju KME dobite na povezavi:

www.nijz.si/sl/cepljenje-proti-klopnemu-meningoencefalitisu

Testiranje telesne pripravljenosti

Preizkusite svojo telesno zmogljivost in se nam pridružite na testu hoje:

• 10.10.2019 ob 17:00

Dobimo se na parkirišču pred ZD Litija.

Obvezne prijave na informacijah ZD Litija 8900-400.